Skip to main content

Trening antystresowy w SENSUM

Adres: ul. Aleksandra Orłowskiego 45 lok 2, 04-830 Warszawa-Wawer

Zapraszamy osoby otwarte i poszukujące dróg poznawania siebie oraz sposobów troski o siebie.

Proponujemy Państwu naukę bardziej efektywnego radzenia sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi poprzez praktyki z ciałem: ćwiczenia fizyczne i oddechowe.

Grupa otwarta można dołączyć w dowolnym momencie, do 12 osób, zajęcia trwają 90 minut i odbywają się w każdy wtorek w godz.18.00-19.30.

Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach: 50zł.

Zapisy telefonicznie lub mailowo w Sensum: tel.: 506-666-777 lub gabinet@pomoc-psycholog.pl

Treningi antystresowe będą zawierać następujące elementy: metody relaksacyjne, ćwiczenia antystresowe, techniki oddechowe, nauka automasażu relaksacyjnego.

Celem treningów jest nauka umiejętności i sposobów radzenia sobie ze stresem oraz zarządzania energią w ciele w celu zachowania równowagi psycho-fizycznej, w tym:
- podniesienie świadomości własnego ciała i sygnałów płynących z ciała (oddech, napięcie mięśni)
- uwolnienie napięć i emocji z ciała
- obniżenie/usunięcie dolegliwości bólowych i psychosomatycznych oraz problemów ze snem,
- budowanie odporności fizycznej i psychicznej
metody:
- proste ćwiczenia fizyczne znoszące blokady energetyczne z ciała, rozluźniające i usprawniające kręgosłup;
- zastosowanie technik oddechowych w celu uwolnienia napięć i emocji;
- relaksacja - przynosząca wyciszenie i regenerację układu nerwowego;
- nauka uważności ułatwiająca osadzenie w teraźniejszości (tu i teraz);
- proste techniki automasażu na różne dolegliwości.
Każda sesja będzie zawierać następujące elementy: ćwiczenia fizyczne, techniki oddechowe i relaksacyjne i głęboki 15 minutowy relaks. Sesje będą dostosowane do potrzeb zarówno grupy jaki i jej indywidualnych uczestników.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Rostecka:
Jestem trenerką rozwoju osobistego w metodzie Komunikacji opartej na Empatii, refleksolożką i instruktorką hatha jogi. Zajmuję się pracą z ciałem i oddechem. Łączę różne techniki jogi z relaksacją, medytacją, wizualizacją i masażem.
W moim życiu i pracy stawiam na ruch dla przyjemności, na pełny uwalniający oddech i odczuwanie lekkości.
Doświadczyłam tego, że uwalnianie napięć z ciała prowadzi do lepszego, pełniejszego życia a także do poprawy zdrowia.
Jestem zwolenniczką małych kroków dopasowanych do Twoich potrzeb, na słuchaniu ciała i nie przekraczaniu jego granic.
Moja propozycja jest skierowana do Ciebie jeśli:
- zmagasz się ze stresem, przewlekłym bólem, lękiem, płytkim oddechem i brakiem ruchu;
- chcesz poprawić swoją wydolność, kondycję i gibkość bez wysiłku;
- chcesz uelastycznić ciało i poprawić zdrowie;
- chcesz zwiększyć świadomość własnego ciała i energii w ciele;
- chcesz odczuwać emocje i identyfikować własne potrzeby;
- chcesz zaakceptować swoje ciało.

Rozwojowa Grupa Wsparcia dla Młodych Dorosłych (18-27 lat) - nabór trwa!

ROZWOJOWA GRUPA WSPARCIA DLA MŁODYCH DOROSŁYCH (18-27 lat)

DLA KOGO?

Do grupy zapraszamy młodych ludzi w wieku 18-27 lat, którzy:

- często zastanawiają się, jak są odbierani przez inne osoby;

przeżywają emocje i stany, z którymi nie potrafią sobie poradzić: złości, lęku, smutku, apatii, zmienności nastrojów, towarzyszy im poczucie braku zrozumienia i akceptacji czy osamotnienia;

- doświadczają trudności w nawiązywaniu i budowaniu relacji, przeżywają lęk i napięcie w kontaktach z innymi;

- mają problemy z podejmowaniem decyzji i radzeniem sobie z obowiązkami w dorosłym życiu, czują się zagubieni, często przeżywają stres;

- zadają sobie pytania lub miewają wątpliwości dotyczące wyboru swojej drogi życiowej.

JAKIE KORZYŚCI MOŻE PRZYNIEŚĆ UDZIAŁ W GRUPIE?

Udział w grupie pozwala na:

- dzielenie się doświadczanymi przeżyciami i trudnościami z pozostałymi uczestnikami;

- otrzymywanie akceptacji i zrozumienia w relacji z innymi osobami z grupy, zmniejszenie poczucia osamotnienia;

- uzyskiwanie pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu doświadczanych problemów; - rozwijanie umiejętności społecznych;

- otrzymywanie konstruktywnych informacji zwrotnych na swój temat i budowanie poczucia własnej wartości.

JAK DOŁĄCZYĆ DO GRUPY?

Zapraszamy na konsultację indywidualną online z psychoterapeutką prowadzącą grupę ? Anną Osowską-Bielińską. W celu umówienia się prosimy o kontakt pod nr: 506-666-777 lub drogą mailową: gabinet@pomoc-psycholog.pl.

KIEDY I GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Spotykamy się online we wtorki w godzinach 14.30-16.00, z wykorzystaniem platformy Zoom. Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że można do niej dołączyć w dowolnym momencie, jeżeli tylko będą wolne miejsca. Maksymalna liczba uczestników to 8 osób.

KOSZT

Koszt jednego spotkania to 50 zł (90 minut). Pierwsza indywidualna konsultacja kwalifikacyjna jest BEZPŁATNA.

NABÓR TRWA!!!

Dni Otwarte Ośrodka Sensum: 14-15 listopada

Bezpłatne konsultacje z naszymi specjalistami

Przeżywamy obecnie szczególny czas, w którym musimy mierzyć się z trudnymi okolicznościami zewnętrznymi i jednocześnie własnymi trudnymi uczuciami. Musimy szukać nowych strategii działania, radzenia sobie z tym co nas spotyka i radzenia sobie z naszym światem wewnętrznym. Bywa, że narasta niepokój, przemęczenie i zamęt w emocjach i myślach. .

14-15 listopada (sobota, niedziela) zapraszamy do Ośrodka Sensum na bezpłatne konsultacje z naszymi specjalistami: konsultacje indywidualne dla dorosłych i młodzieży, konsultacje dla par, konsultacje dla Rodzin, konsultacje kwalifikacyjne do grupy wsparcia dla młodych dorosłych, która odbywać się będzie w każdy wtorek od 14.30.

Konsultacje indywidualne, par i rodzin odbywają się osobiście w naszym ośrodku lub zdalnie w zależności od potrzeb. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisywanie się pod nr telefonu : 506 666 777, lub drogą mailową gabinet@pomoc-psycholog.pl

Grupa wsparcia dla kobiet w sytuacji okołorozwodowej

Grupa wsparcia dla kobiet w sytuacji okołorozwodowej

"Przeżyć rozwód i nie zwariować" to niełatwe zadanie. Stary, znany świat, który dawał choć trochę poczucia bezpieczeństwa rozpada się na drobne kawałeczki. Wszyscy mówią: "zacznij żyć na nowo", ale to nie jest takie proste. Trzeba radzić sobie ze sobą, ze swoimi uczuciami. Często być oparciem dla dzieci. Trzeba też radzić sobie z realnym życiem i sprawami, które ono niesie. Do tych spraw dołączają też te nowe, związane z rozwodem, ustalaniem opieki nad dziećmi, podziałem majątku itp. Wszystko to razem sprawia, że można czuć nadmierne przeciążenie i strach, że "nie dam rady".

Celem grupy jest wzmocnienie jej uczestniczek poprzez: rozpoznanie własnych emocji, wymianę doświadczeń między osobami, które mają wspólne doświadczenie, wspólne szukanie rozwiązań dla konkretnych problemów

Spotkania odbywają się zdalnie przy użyciu platformy Zoom, raz w tygodniu. Jedno spotkanie trwa 1.5h Czwartki o godz.12.30, pierwsze spotkanie 5 listopada 2020 Grupa może liczyć max.10 osób i ma charakter otwarty Koszt jednego spotkania - 70zł Grupę prowadzi psychoterapeutka Izabella Cąpała Zapisy na konsultacje kwalifikacyjne do grupy pod nr tel: 506 666 777

Interwencja kryzysowa online - zdalna pomoc psychologiczna

Psychoterapia online w Ośrodku Sensum

Psychoterapię online prowadzimy w Sensum od wielu lat, dotąd głównie z osobami, które zaczynały proces terapeutyczny stacjonarnie, przeprowadziły się zagranicę lub w inne części kraju i zdecydowały kontynuować pracę ze swoim terapeutą. Część osób korzystających z naszej oferty online zgłosiła się z powodu braku dostępności profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej w swoim miejscu zamieszkania lub ? w przypadku osób przebywających zagranicą ? z powodu potrzeby pracy z terapeutą polskojęzycznym.

Od kilku tygodni, w wyniku zaistniałej sytuacji, wszystkie procesy terapeutyczne toczą się poprzez komunikatory lub połączenia telefoniczne. Nasz zespół jest przygotowany do pracy w nowych warunkach, oferując pomoc psychologiczną oraz psychoterapeutyczną z wykorzystaniem wielu narządzi komunikacji. Prowadzimy psychoterapię indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapię par oraz rodzin. Mamy w ofercie zajęcia grupowe dla młodzieży, osób dorosłych oraz par i rodzin. Konsultujemy i prowadzimy psychoterapię indywidualną osób z problemem nadużywania i uzależnienia od substancji i zachowań.

Psychoterapia online odbywać się może w wielu formach i to zróżnicowanie pozwala niemal każdemu znaleźć sposób, by stworzyć sobie bezpieczne warunki do spotkania. Formy te to, po pierwsze, aplikacje takie jak Skype lub Zoom czy inne, zaproponowane przez klienta, które umożliwiają prowadzenie rozmowy z wizją na komputerze. Instalacja tych programów jest prosta i terapeuta może w tym pomóc.

Po drugie, połączenia ze smarfona, poprzez komunikatory takie jak wspomniany Skype, ale również What's up, Messenger czy FaceTime. Z telefonem łatwiej się przemieszczać, zatem pojawia się tu możliwość połączenia z wizją z innych miejsc niż dom, jeśli tam nie ma z jakichś względów warunków do rozmowy.

Są osoby, które nie korzystają w ogóle lub nie mają dostępu do komputera, smarfona lub Internetu. Tutaj rozwiązaniem będzie rozmowa telefoniczna. Nasze doświadczenia z kilku już teraz tygodni pracy przez telefon pokazują, że interwencja kryzysowa ale także - w przypadku terapii trwających - regularna praca terapeutyczna jest nie tylko efektywna ale i przynosząca zaskakująco głęboki rodzaj kontaktu z drugim człowiekiem oraz ze sobą samym - z własnymi emocjami i refleksyjnością.

W każdym przypadku ważne oczywiście, by szukać miejsca, w którym można usiąść i mieć swobodę skupienia.

Większość terapeutów pracujących online jest elastyczna jeśli chodzi o formę i termin spotkania, możliwe są spotkania także wieczorami. W Sensum, jeśli jest taka potrzeba, pierwszą rozmowę przeznaczamy na uzgodnienia dotyczące wyboru formy kontaktu oraz ewentualną pomoc techniczną.

Praca terapeutyczna online dla niektórych osób wydaje się być niepełnowartościowa lub zbyt trudna organizacyjnie czy technicznie. Taka forma pracy ma swoje ograniczenia, lecz głównie leżą one po stronie terapeuty, od którego wymagana jest tutaj szczególna wrażliwość, uważność i gotowość do elastycznego korzystania z narzędzi terapeutycznych. W sytuacji, w której nie ma możliwości osobistego spotkania wciąż pozostaje wartościowym sposobem kontaktu z drugim człowiekiem. Spotkanie online wciąż jest SPOTKANIEM: kontaktem, wymianą, która pozwala poczuć się mniej samotnym na głębokim poziomie odczuwania.

Z drugiej strony, taka forma pracy poszerza w sposób niemal nieograniczony możliwości kontaktu z terapeutą każdej osobie, która potrzebuje pomocy, gdziekolwiek aktualnie przebywa i kontynuować proces terapeutyczny, jeśli się przeprowadza czy przemieszcza w związku z charakterem swojej pracy lub stylem życia. Pozwala również łączyć osoby zainteresowane taką formą pracy w grupy terapeutyczne, wsparciowe, czy rozwojowe, co dotąd rzadko praktykowano z uwagi na dostępność bezpośredniego kontaktu.

Praca terapeutyczna online w obecnej sytuacji nabiera szczególnej wagi, ponieważ czasy te mają potencjał traumotwórczy; oto jak pisze o tym nasz kolega, Irek Kaczmarczyk: ?Oczekiwanie na ?normalność? jest bardzo męczące, a jeszcze zapewne potrwa. Z czasem prowokuje kolejne kryzysy, bo sytuacja staje się ?nie do wytrzymania?. To ?czekanie? odtwarza często przeszłe bolesne doświadczenia. Dziś mamy do czynienia z nakładającymi się na siebie traumatycznym zdarzeniami. Wiele teraz zależy od terapeuty i od tego, czy pomagając siedzącej naprzeciw niego osobie może powiedzieć, że ?między tobą a mną online, to też jest między nami?.

Zapraszamy do kontaktu pod nr tel 506 666 777, lub mailowo gabinet@pomoc-psycholog.pl 

Dzień Otwarty: Trening Umiejętności Rodzicielskich

Zapraszamy Rodziców na indywidualne (jedno) bezpłatne spotkanie, podczas którego będzie możliwość indywidualnego podejścia do potrzeb Rodziców i zastanowienia się nad szczególną sytuacją dziecka. W naszym Ośrodku Trening Umiejętności Rodzicielskich składa się zwykle z ok. 8 spotkań.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisywanie się pod nr tel. 506 666 777 lub mailem gabinet@pomoc-psycholog.pl.

 

Indywidualny trening umiejętności rodzicielskich, dla osób, które mają dzieci w wieku 9-15 lat, którzy: .

- czują się zagubione w roli rodziców,

- przeżywają lęk przed popełnieniem błędów wychowawczych,

- doświadczają trudnych sytuacji w kontaktach z dziećmi

- nie są zadowolone ze swoich relacji z dziećmi.

 

Celem spotkań jest określenie źródeł trudności, rozwój umiejętności rozumienia emocji i zachowań dzieci, wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie na podstawie indywidualnych zasobów rodziców.

 

Kiedy? 28 marca 2020, w godzinach 10:00-16:00

Gdzie? Sensum Radość: Orłowskiego 45 lok 1

Dni Otwarte: wykłady, warsztaty (29.02-01.03)

Zespół Sensum zaprasza na Dni Otwarte do swojej siedziby w Warszawa Radość, przy ulicy Aleksandra Orłowskiego 45.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisywanie się pod nr tel. 506 666 777 lub mailem gabinet@pomoc-psycholog.pl.

Plan Dni Otwartych:

 • Sobota- 29 luty 2020

- 10.00 - 11.00: wykład dla rodziców nastolatków "Co się dzieje z moim dzieckiem, czyli świat wewnętrzny nastolatka?" - Joanna Basaj

- 10.00 - 11.00: wykład dla rodziców oczekujących na dziecko - Anna Kubicka

- 11.30 - 14.30: "Oswajamy lęk" warsztat o radzeniu sobie z lękiem dla młodzieży w wieku w wieku 13-15 lat - Anna Osowska-Bielińska

- 14.30 - 16.00: "Efektywna komunikacja" warsztat dla dorosłych - Joanna Kaczmarek, Izabella Capala

 • Niedziela - 1 marca 2020

- 11.00 - 12.00: "Kryzys w związku, jak zauważyć, że jest i jak sobie z nim radzić?" wykład dla par - Izabella Cąpała

Równolegle podczas trwania warsztatów i wykładów w godz. 10.00-16.00 (w sobotę i w niedzielę) odbywają się konsultacje terapeutyczne dla osób dorosłych, nastolatków, par i rodzin.

Grupa terapeutyczna dla młodzieży w wieku 13-15 lat

DLA KOGO?

Grupa psychoterapeutyczna skierowana jest do nastolatków, którzy:

 •   mają niską samoocenę, brakuje im pewności i wiary w siebie;
 • przeżywają nadmierny lęk, np. w związku z różnymi sytuacjami społecznymi, szkołą czy przyszłością, źle radzą sobie ze stresem, często doświadczają uczucia smutku i pustki;
 • czują się samotni, nierozumiani przez innych, mają trudności w nawiązywaniu czy podtrzymywaniu relacji z innymi;
 • w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi są nadmiernie nieśmiali i wycofani, mają skłonność do zachowań unikających lub działają w sposób konfliktowy, agresywny, nie radzą sobie z wybuchami złości;
 • podejmują zachowania ryzykowne, jak: przyjmowanie środków odurzających (alkohol, leki, tytoń itp.) czy dokonywanie samookaleczeń lub przejawiają zachowania wskazujące na uzależnienie od komputera, telewizji czy telefonu komórkowego;
 • mają wyraźne trudności z uczeniem się, choć posiadają zasoby poznawcze pozwalające na dobre radzenie sobie z nauką.

W grupie psychoterapeutycznej młodzi ludzie, dzięki pomocy prowadzących oraz wsparciu rówieśników doświadczających podobnych trudności, mają możliwość pracy nad swoimi problemami, w bezpiecznych warunkach, doświadczając uwagi i akceptacji, a nie oceny czy odrzucenia. Pozwala im to na lepsze rozumienie siebie, swoich potrzeb oraz uczuć, a także przyczyn doświadczanych trudności. Udział w psychoterapii grupowej umożliwia zdobywanie nowych umiejętności komunikacyjnych (np. mówienia o sobie, słuchania, udzielania informacji zwrotnych) i społecznych  (np. rozumienia zachowań innych osób, współpracy, rozwiązywania konfliktów), a także naukę rozpoznawania oraz konstruktywnego wyrażania uczuć i emocji. W grupie młody człowiek ma okazję dowiedzieć się, jak jest odbierany przez swoich rówieśników, poznaje swoje mocne strony, co umożliwia mu zdobycie większej pewności siebie i budowanie poczucia własnej wartości.

JAK PRACUJEMY?

Pracujemy w podejściu psychodynamicznym, w którym ważne są m.in. długoterminowość i regularność spotkań jako czynniki niezbędne do skutecznej pracy terapeutycznej. Stąd warunkiem koniecznym do zakwalifikowania się do grupy jest gotowość do systematycznego uczestniczenia w zaplanowanych spotkaniach w czasie nie krótszym niż pięć miesięcy (co najmniej 20 sesji terapeutycznych). Prowadzona przez nas grupa terapeutyczna ma charakter półotwarty. Oznacza to, że istnieje możliwość dołączenia w każdym momencie w trakcie trwania zajęć pod warunkiem, że są wolne miejsca ? gdy ktoś z uczestników ukończy psychoterapię lub będą jeszcze miejsca w ramach planowanej, docelowej liczby osób w grupie terapeutycznej (osiem osób). Psychoterapię grupową prowadzą dwie psychoterapeutki posiadające doświadczenie w pracy terapeutycznej z młodzieżą i rodzinami: Joanna Basaj i Anna Osowska-Bielińska.

JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA?

Osoby, które rozważają możliwość dołączenia do grupy terapeutycznej zapraszamy na konsultację z jedną z psychoterapeutek prowadzących spotkania grupowe. Podstawowym celem konsultacji jest określenie natury problemu nastolatka, zdefiniowanie celów terapeutycznych oraz ustalenie, czy terapia grupowa stanowi optymalną formę pomocy psychologicznej. Konsultacja daje też możliwość poznania Ośrodka oraz terapeutek prowadzących. W ramach rekrutacji do grupy wymagany jest udział w jednej lub w dwóch konsultacjach (w zależności od potrzeb), na które zapraszamy nastolatka wraz z rodzicami. Terminy konsultacji ustalane są indywidualnie, w celu umówienia się prosimy o kontakt:

 • Joanna Basaj - 781 599 882
 • Anna Osowska-Bielińska - 660 070 099

 

KIEDY I GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Spotkania grupy terapeutycznej odbywają się co tydzień w środy w godzinach 16.30-18.00 w siedzibie Sensum w Radości, przy ul. Orłowskiego 45 lok. 1. Pierwsze zajęcia zaczynamy w dniu 23 października 2019 r. (z możliwością opóźnienia terminu otwarcia grupy w razie nie zebrania minimalnej liczby uczestników).

KOSZT

Koszt jednego spotkania w grupie psychoterapeutycznej to 100 zł (90 minut). Koszt konsultacji to 140 zł (50 minut).

Jak poradzić sobie z dzieckiem? Trening Umiejętności Rodzicielskich Cykl 10 spotkań, skierowany do wszystkich rodziców, pragnących poprawić relację ze swoim dzieckiem

 

Gdy słyszycie termin Trening Umiejętności Rodzicielskich, być może zastanawiacie się do jakiej grupy rodziców są tego typu spotkania kierowane i macie wątpliwości, czy to w ogóle jest Wam potrzebne.

Rozumiejąc Wasze pytania, wątpliwości, obawy, odpowiadamy: Trening Umiejętności Rodzicielskich, jest skierowany do rodziców, którzy chcą nawiązać ze swoim dzieckiem bardziej satysfakcjonującą relację. Być może jako rodzice jesteście w sytuacji okołorozwodowej, może Wasze dzieci przeżywają trudności emocjonalne, lub cierpią na zaburzenia zachowania, jak ADHD czy zespół Aspergera. Nikogo nie oceniamy - chcemy wyłącznie pomóc! Niedobre, czy też trudności jakie przeżywamy w relacji z dzieckiem nie zawsze są winą rodziców, ale to rodzić musi sobie z nimi radzić.

Trening Umiejętności Rodzicielskich to cykl 9 spotkań, które planujemy rozpocząć 22 lutego. Podczas nich, będą poruszane takie tematy, jak:

 • dobra komunikacja
 • rozumienie uczuć i zachowań dziecka
 • identyfikowanie własnych uczuć i zachowań wobec dziecka
 • radzenie sobie z agresywnymi zachowaniami dziecka
 • umiejętne stawianie granic i wymagań dziecku
 • wprowadzenie do życia rodzinnego zasad i konsekwencji ich nieprzestrzegania

Spotkania odbywają się w stałych, maksymalnie 10-osobowych grupach, zapewniającym komfort oraz pełną dyskrecję, tak aby każdy uczestnik mógł się otworzyć, bez obaw o ocenianie, czy szufladkowanie. Po odbyciu wszystkich spotkań wystawiamy zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo.

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, każdy kolejny piątek od 22 lutego, w godzinach 18:00-20:00.

Koszt: 80 PLN za jedno spotkanie. Jeśli dwoje rodziców uczestniczy w Treningu, dla drugiego 50% zniżki.

Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych psychoterapeutów z Sensum w naszej siedzibie w Wawrze (Warszawa Radość, ul. Orłowskiego 45).

Zapisy:

Dodatkowo prowadzimy także:

 • jednodniowe treningi umiejętności rodzicielskich, skupiające się na jednym z wymienionych tematów
 • terapię dzieci i młodzieży
 • terapię rodzin 

TRENING UMIEJĘTNOŚCI RODZICIELSKICH

Są to zajęcia grupowe dla rodziców, którzy potrzebują nawiązać bardziej satysfakcjonującą relację ze swoim dzieckiem. Dla tych rodziców, którzy znajdują się w sytuacji okołorozwodowej, bądź ich dzieci przeżywają różnego rodzaju trudności emocjonalne, ADHD, zespół Aspergera lub zaburzenia zachowania.

Cykl 10 spotkań będzie podejmował tematy takie jak:

Komunikacja

Rozumienie uczuć i zachowań dziecka

Identyfikowanie własnych uczuć i zachowań wobec dziecka

Radzenie sobie z agresywnymi zachowaniami dziecka

Umiejętne stawianie granic i wymagań swojemu dziecku

Wprowadzanie zasad i konsekwencji do życia rodzinnego

 

W naszym Ośrodku prowadzimy też  jednodniowe treningi , które zajmują się jednym z tematów w sposób bardziej wyczerpujący.

 

Najbliższy cykl spotkań rozpoczyna się w ostatni piątek stycznia.

Spotkania będą odbywały się w każdy kolejny piątek w godz. 18.00-20.00

Koszt jednego spotkania 80zł, dla drugiego rodzica oferujemy 50% zniżki.

O zapisy prosimy pod nr.tel 506 666 777 lub mailem gabinet@pomoc-psycholog.pl

Trening prowadzi psychoterapeutka, pedagog Joanna Basaj

 

 

 

 

16 listopada, w czwartek zapraszamy rodziców na warsztat pt. ?Moje dziecko choruje?

W swojej pracy terapeutycznej spotykam wielu dorosłych, którzy przeżywają cierpienie. Szczególna grupa moich pacjentów, to osoby, które jako dzieci doświadczyły przewlekłej choroby somatycznej i związanych z tym pobytów w szpitalu, czy też różnych operacji i zabiegów chirurgicznych. W dorosłości historia zaciera się i ulega zapomnieniu, a powstają objawy i niezidentyfikowane cierpienie. Często trzeba lat pracy terapeutycznej, żeby dotrzeć do starej traumy i poradzić sobie z nią na nowo. Szczęśliwie terapia umożliwia taki proces.

Niezmienne powstaje pytanie jak postępować w sytuacjach, kiedy dziecko doświadcza chorób, wypadków, pobytów w szpitalu. Jak czuje się dziecko i co przeżywa? Jak czuje się rodzic i co przeżywa, kiedy towarzyszy dziecku?  Wielu rodziców zadaje sobie pytania co robić, jak być i rozmawiać z dzieckiem? Jak zadbać o siebie?

Podczas warsztatu będziemy się zastanawiać co przeżywa dziecko? Jak je wychowywać, stawiać wymagania i motywować, a jak wspierać.

Będziemy zastanawiać się nad rolą rodziców oraz tym jak chore dziecko wpływa na wzajemną relację między rodzicami.

Zapraszamy dn 16 listopada w godz. 18-21

Koszt 50zł

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisywanie się tel 506 666 777, lub mailowo gabinet@pomoc-psycholog.pl

Do 16 listopada odpowiem na Państwa pytania, które dotykają tego tematu.

Pytania proszę kierować do drogą mailową: gabinet@pomoc-psycholog.pl

Na wszystkie pytania odpowiem w terminie 24h. Ostatnie odpowiedzi będą możliwe 16 listopada.

 

                                                                                                                             Zapraszam

                                                                                                                             Izabella Cąpała

 

 

Dni otwarte w SENSUM

 Jak co roku organizujemy w naszym Ośrodku Dni Otwarte. Tym razem  przygotowaliśmy bezpłatny warsztat pt. ?Burza w szklance wody?  dedykowany dla Rodziców, na który serdecznie zapraszamy.

 Jeśli:

.   jako rodzic odczuwasz niepokój, gdyż trudno Ci zrozumieć swoje dziecko,

.   odczuwasz niepokój z powodu, że Twoje dziecko zmieniło się,

.   często reagujesz złością na zachowanie nastolatka, a chciałbyś z nim rozmawiać i go zrozumieć.

 to ten warsztat jest dla Ciebie.

Podczas warsztatu będziemy:

.   rozmawiać  o rodzicielskich przekonaniach dotyczących wychowania i oczekiwań w stosunku   do dzieci,

.   spróbujemy zrozumieć nastolatka, jego trudności i jak sobie z nimi mogą poradzić rodzice,

.   porozmawiamy o tym, co powinno wzbudzać czujność rodzica, a co wynika z okresu rozwojowego .

 

Miejsce spotkania: Ośrodek Psychoterapii -  Sensum   Warszawa Radość  ul. Orłowskiego 45 lok 1

Zapisy: telefonicznie +48 506 666 777      Email :gabinet@pomoc-psycholog

Czas trwania warsztatu:      90 minut.

Termin spotkania:      19 października 2017 roku   godzina 18.00 - 19.30

Osoby prowadzące:    Joanna Basaj i Izabella Cąpała

Grupa terapeutyczna dla młodzieży w SENSUM w Radości.

Sensum w Radości zaprasza młodzież i rodziców.

Jesienią  rozpoczyna pracę  grupa terapeutyczna dla młodzieży z ostatnich klas gimnazjalnych i licealistów.

Do kogo adresowana?

Grupa psychoterapeutyczna przeznaczona jest dla młodzieży, która przeżywa trudności,

która chce lepiej zrozumieć siebie i dogłębniej przyjrzeć się  swoim relacjom z innymi.

Jak przebiega terapia?

Jest to forma pracy grupowej. Minimalny czas pracy w grupie to 6 miesięcy. Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza ,że istnieje możliwość dołączenia do grupy w trakcie trwania zajęć. Do grupy można dołączyć w sytuacji, gdy są wolne miejsca. Docelowa grupa liczy 12 osób.

Zasady rekrutacji.

Osoby, które chcą, albo rozważają uczestnictwo w grupie odbywają 2 konsultacje z terapeutą prowadzącym grupę. Konsultacja pozwoli przyjrzeć się naturze problemów i ustalić czy terapia grupowa jest optymalnym sposobem pracy.

Kiedy się spotykamy?

Termin konsultacji ustalany jest indywidualnie. Na konsultację zapraszamy nastolatka z rodzicami.

Zwykle gdy nastolatek przeżywa trudności w funkcjonowaniu to zachęcamy rodziców do pracy własnej, której celem jest jak najlepsze zrozumienie dziecka i pomoc w radzeniu sobie z trudnościami. Rodzicom oferujemy konsultacje dla par.

Grupa terapeutyczna półotwarta odbywa  się w czwartki w godzinach 18-19.30 w Radości, ul. Orłowskiego 45 lok.1.

Rozpoczęcie grupy: wrzesień lub październik 2017.

Zapisy prowadzimy telefonicznie pod nr 506 666 777, lub drogą mailową: gabinet@pomoc-psycholog.pl

Wykład otwarty w SENSUM

Zapraszamy serdecznie na wykład:

Kryzys w związku - rozpoznanie przyczyny jako element rozpoczynający proces naprawy.

Wykład odbędzie się 19 maja o godz. 19.00 w naszej siedzibie w Radości, ul Orłowskiego 45.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwacje pod nr. Tel 506 666 777. Wstęp wolny.

Wykład prowadzi Izabella Cąpała ? pracuje z parami w Ośrodku Sensum 

ZAPRASZAMY NA WARSZTAT 21.01.2017 "Metody regulacji układu nerwowego, czyli jak samodzielnie wpływać na swój nastrój"

Warsztat odbędzie się w sobotę 21 stycznia w godzinach od 10.00 do 13.30 w naszej siedzibie przy ulicy Niecałej 6 m. 1 w Śródmieściu.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy wyposażeni przez naturę w różne sposoby wpływania na fizjologię naszego organizmu. Na przykład wyobrażając sobie , że biegniemy do autobusu możemy przyspieszyć nasze tętno, a regulując nasz oddech wpłynąć na wydzielenie hormonów stresu.

Na warsztacie chciałabym przedstawić  stosunkowo proste i dostępne nam wszystkim metody wpływania na swoje samopoczucie i zdrowie. Będziemy mówić między innymi o metodach oddychania, wyobraźni (http://portalmini.eu/nr45/45_Fortis.php), wizualizacji (w oparciu o metody Arnolda Lazarusa), przećwiczymy relaks Jakobsona, skan ciała i technikę mindfulness, czyli uważności (Wheel of Awarness)  Daniela Siegela.

Naukę technik samopomocy poprzedzi krótki teoretyczny wstęp ? kilka niezbędnych informacji o układzie nerwowym , które pozwolą nam zrozumieć dlaczego dana technika działa.

Warsztat jest przeznaczony dla osób które są często zdenerwowane i nie potrafią sobie z tym poradzić, nachodzą je niechciane myśli, wciąż doświadczają w swoim obecnym życiu wpływu trudnych przeżyć z dzieciństwa,  dopadają je różnego rodzaju lęki np. boją się latać samolotem, mają tremę  przed wystąpieniami w większym gronie, są ?wybuchowe? ? nie potrafią powstrzymać swoich gwałtownych reakcji oraz dla wszystkich którzy chcieliby umieć pozytywnie  wpływać na swoje zdrowie .

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem: 506 666 777.

Koszt warsztatu 290 zł.

Serdecznie zapraszam

Grażyna Smuszowicz

Terapeuta w Ośrodku Psychoterapii Sensum

Dni otwarte w SENSUM

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na jesienne Dni Otwarte w naszym ośrodku. 

Jak co roku proponujemy możliwość jednorazowej, bezpłatnej konsultacji z naszymi terapeutami. Konsultacje będą odbywały się w obu naszych siedzibach w dniach 3-17 października 2016 r. 

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 506 666 777 w celu umówienia wizyty.

Aktualności

Do 12 kwietnia zapraszamy na bezpłatną konsultację!

czytaj więcej