Skip to main content

Blog

Zrywam ostatnio kiście winogron dla przyjaciół i znajomych, rozdaję je...żeby się nie zmarnowały. Tak będzie jeśli zostaną na krzaku. Gdy pojawiło się wokół mnie pytanie: po co to wszystko, jaki to życie ma sens, do mnie przyszła odpowiedź: nie po co tylko JAK?

czytaj więcej

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) czyli odwrażliwianie za pomocą ruchu gałek ocznych jest opartą na obserwacji i szerokim materiale klinicznym metodą leczenia urazów psychicznych. Jest formą psychoterapii skoncentrowanej na pamięci, mózgu i współpracy oby półkul mózgowych. Twórcą terapii jest Francise Shapiro, która odkryła, że szybkie i powtarzające się ruchy gałek ocznych znacząco redukują lęk u osoby, która wcześniej była narażona na stresujące wydarzenie.

Kiedy mówimy o...

czytaj więcej

W ramach naszego cyklu "Dni Otwarte w Sensum" zapraszamy na indywidualną, bezpłatną poradę psychologiczną dotyczącą opieki nad osobą z chorobą Alzheimera. Porady będzie prowadzić psycholog i psychoterapeuta ośrodka Sensum - mgr Monika Mandecka, która na co dzień (od kilku lat) pracuje w Oddziale Alzheimerowskim Centralnego Szpitala MSW w Warszawie. Zapraszamy tych spośród Państwa, którzy mają w swoim bliskim otoczeniu osobę dotkniętą chorobą Alzheimera, lub też na co dzień pełnią funkcję...

czytaj więcej

W najbliższe Walentynki zapraszamy panie na spotkanie ze sobą i historią kobiecej części swojej rodziny - na bezpłatny* warsztat "Historia mojej kobiecości.

W kameralnym gronie porozmawiamy o naszych matkach, babkach, siostrach i córkach, o tym, co sprawia, że jesteśmy właśnie takimi kobietami, takimi nami, o przekazach rodzinnych, które są częścią naszej rzeczywistości.

Warsztat odbędzie się w sobotę, 14.02, w Ośrodku SENSUM przy ul Niecałej 6 lokal 1, w godzinach 11 - 14. Obowiązuje...

czytaj więcej

Czym jest sen? Wszystkie kultury przypisują snom znaczenie jednak do dzisiaj naukowcom nie udało się do końca odkryć tajemnicy snu. Wiadomo, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Argumentem, że sny pełnią pewną funkcję jest prosta rzecz - że tak powszechnie występująca aktywność wymagająca w normalnych warunkach dużo więcej czasu niż np. seks, musi mieć istotne znaczenie dla funkcji mózgu.

Kilka informacji  z zakresu fizjologii snu.

Każdej nocy przeżywamy od trzech do...

czytaj więcej

"Jesteś bogatsza/y niż myślisz"- o poczuciu własnej wartości

Zajęcia te mają na celu zdefiniowanie "poczucia wartości", określenie czynników wpływających na kształtowanie się samooceny oraz uwrażliwienie na własne doświadczenia poprzez poznawanie siebie i rozpoznawanie doświadczeń, które negatywnie wpłynęły na proces budowania zaufania do siebie i wiary we własne możliwości. Warsztatowa forma zajęć daje możliwość nabywania nowych doświadczeń wzmacniających szacunek i troskę wobec siebie.

Termi...

czytaj więcej

Kraków, 25 kwietnia 2014 r, godzina 17.20. Na wielkim ekranie hotelowej sali konferencyjnej rozbłyska światło i pojawia się pokój z dużym okrągłym stołem, przy którym stoi mężczyzna i rozmawia przez telefon. To nie jest Mistrz, jest zbyt młody.

Sala konferencyjna jest niemal pusta, trwa przerwa, uczestnicy wyszli na kawę. Mężczyzna z obsługi sprzętu multimedialnego próbuje nawiązać kontakt z osobą na ekranie. Bezskutecznie, nie jest słyszany. Po chwili otwierają się drzwi i wchodzi starszy,...

czytaj więcej

Nie istnieje jedna obiektywna rzeczywistość. Każdy z nas tworzy swój odrębny świat. Swoją interpretację otaczającego go świata. Interpretacji świata uczymy się od urodzenia. Nasi rodzice mówią nam co jest dobre, a co złe, co jest ważne a co nie. Uczymy się również od nich kim jesteśmy - księżniczką, czy kopciuszkiem lub jak w przypowieści  Anthony de Mello orłem czy kogutem.

Oprócz rodziców ważnym czynnikiem kształtującym naszą rzeczywistość jest ludzki los - to co nas spotyka szczególnie w...

czytaj więcej

Do końca stycznia 2014 r zapraszamy Państwa na bezpłatne konsultacje z psychoterapeutami w naszym ośrodku. Jak zawsze, konsultacja ma na celu przyjrzenie się Pani/ Pana bieżącej życiowej sytuacji, ustaleniu spraw, problemów do rozwiązania, zastanowieniu się nad drogami czy możliwościami pomocy. Taka konsultacja może służyć zapoznaniu się z dziedziną psychoterapii, zorientowaniu się na czym polega, w czym może być przydatna. Można pytać o wszystko, co wiąże się z Pani/ Pana sytuacją albo z...

czytaj więcej

W ramach międzynarodowej kampanii "16 dni przeciw przemocy", 07 grudnia,Ośrodek SENSUM zaprasza na spotkanie z Iwoną Kuhn - psychologiem, specjalizującą się w problematyce przemocy, wieloletnią współpracowniczką Fundacji Centrum Praw Kobiet.

 

  • Jeśli obawiasz się, że Ty lub ktoś Ci bliski możecie być ofiarami przemocy,
  • Jeśli zastanawiasz się, jak pomóc w sytuacji, kiedy jesteś świadkiem przemocy
  • Jeśli borykasz się ze skutkami przemocy ze swojej przeszłości


Zapraszamy na spotkanie!

 


Sobota,...

czytaj więcej

Ease of Use

TYPO3 is built around content management concepts that are intuitive and easy to master. Pages are organized into a hierarchical page tree. Each piece of content is clearly represented in the page module. All records can be accessed with a universal list module. Built-in WYSIWYG editors allow non-technical users to efficiently and effectively manage content.

Publishing Content

TYPO3 contains built-in versioning functionality that allows users to revert content to a previous version with ease. TYPO3 also features ?workspaces,? which make it possible for users to edit content in one or more draft workspaces, and to confirm editorial approval before content is published.

Multi-Language and Multiple Domains

Support for multiple domains within a single TYPO3 installation and for multiple languages are built-in to the TYPO3 core and are integrated at every level of the system?s architecture.

Granular Frontend and Backend Access Rights

All frontend pages and content can be limited to specific user groups. Backend editors can easily be restricted to specific sections of the page tree, modules, and directories in the file system.

No Frontend Design Constraints

Because the TYPO3 frontend and backend are separate and distinct interfaces, developers have complete and total control of their frontend markup, CSS, and JavaScript, down to the most minute details.

Frontend Editing

While the backend offers complete control over all site content, TYPO3 also includes a frontend editing interface for even faster, more intuitive content management by non-technical editors.

Enterprise Features

In addition to everything one would expect in a sophisticated content management system, TYPO3 also possesses a number of important enterprise features including content-specific caching backends, a database abstraction layer, documented serviced-based APIs for authentication like LDAP and Active Directory, well-defined interfaces for third-party systems integration, reporting tools, a digital asset manager, and an interface for scheduled jobs. 

And More...

For a full list of all that the TYPO3 core has to offer, take a look at the feature matrix on typo3.org. Or browse the list of over 6.000 extensions on the TYPO3 extension repository.

TYPO3 Feature Matrix

TYPO3 Extension Repository