Skip to main content

Blog

Witamy na stronach bloga, prowadzonego przez zespół ośrodka SENSUM!

Witamy na stronach bloga, prowadzonego przez zespół ośrodka SENSUM.

Kilka słów tytułem wstępu, czyli po co ten blog, co się tu znajdzie, czego można się tu spodziewać.

Otóż w naszych założeniach ma to być forum wymiany z każdym, kto szuka informacji o tym, co Go niepokoi w swoim codziennym życiu i - w związku z tym - gdzie i jakiej pomocy dla siebie może szukać u psychologów, psychoterapeutów czy psychiatrów. Chcemy na tych stronach przybliżać Wam dziedzinę, którą się zajmujemy po to, by każdy, kto szuka sposobu na rozwiązanie swoich trudności? wiedział, gdzie szukać :). Czyli wiedział, czym jest psychoterapia, czym różni się od innych sposobów pomagania, kto może spróbować, czego może oczekiwać. W naszym najbardziej podstawowym zamyśle- jak sądzę tym samym, który zadecydował dawno temu także o wyborze tego zawodu przez nas, terapeutów- jest to także sposób na KONTAKT z drugim człowiekiem, na wyciągnięcie do Niego ręki, na komunikat, że w sensie społecznym nikt nie jest całkiem sam, że może i powinien szukać pomocy u innych ludzi. Profesjonaliści w naszym zawodzie to także LUDZIE. Tacy, którzy swoim doświadczeniem zawodowym i osobistym służą tym, którzy potrzebują ZMIANY.

Nasze wpisy na blogu mogą mieć różne formy, zaczniemy pewnie od - pytań-i-odpowiedzi?, czyli od pytań, które przez lata naszej pracy, w ten czy inny sposób do nas trafiały. Planujemy też umieszczać tu różne nasze refleksje, przemyślenia dotyczące tematu psychoterapii ale i funkcjonowania człowieka, będziemy również chcieli dzielić się z Wami naszą wiedzą w tej dziedzinie, pewnie w formie naszych artykułów. Znalezione w sieci artykuły i informacje, które uznamy za ciekawe znajdą na tej stronie linki dla Was.

Chcemy was zapewnić, że dołożymy starań, by informacje, które się tu znajdą były rzetelne, sprawdzone, zgodne z prawdą. Jednocześnie chcielibyśmy, żeby blog ten zachował osobisty styl komunikacji, dlatego będziemy dzielić się z Wami naszymi doświadczeniami, przemyśleniami i refleksjami. Prócz terapeutów jesteśmy też przecież czyimiś rodzicami, partnerami czy małżonkami, czyimiś przyjaciółmi, dziećmi, kolegami i koleżankami, znajomymi. Tak jak wszystkich dotykają nas przeróżne problemy, które staramy się rozwiązywać, poruszają sprawy, obok których nie możemy przejść obojętnie. To składa się na nasze własne doświadczenie i postawy; mamy nadzieję, że uda się nam tym z Wami dzielić.

Będziemy starać się pisać językiem przystępnym, językiem niezawodowym po to, by być zrozumiałym dla tych, którzy szukają zrozumienia :).

I na koniec jeszcze jedna ważna informacja: pracujemy zgodnie z etyką naszego zawodu, nie ujawniamy żadnych informacji ani danych, które umożliwiłyby identyfikację zwracających się do nas osób.

Czekamy na Wasze pytania, wątpliwości, refleksje. Będziemy - w miarę naszych możliwości odpowiadać na nie. Adres do korespondencji: gabinet@pomoc-psycholog.pl . Zdecydowaliśmy nie udostępniać funkcji automatycznego komentarza na blogu, chcemy oszczędzić sobie i Wam nieprzyjemności publicznego konfrontowania słownej agresji w wypowiedziach, których autorzy najczęściej nie są gotowi wypowiedzieć pod swoim nazwiskiem. Każdą konstruktywną krytykę będziemy na blogu umieszczać jeśli tylko uznamy, że może ona mieć wartość dla innych czytelników. Z pewnością każdą przeczytamy i - w miarę możliwości ?odpowiemy.

Pozdrawiamy! Ośrodek SENSUM